Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Wiosenne zalesianie w ING

Około 60 Wolontariuszy ING z departamentu rachunkowości ING Banku Śląskiego, w ramach globalnego programu Grupy ING „Plant a Tree”, weźmie udział w wiosennym sadzeniu drzew. Zalesianie zaplanowano na 24 kwietnia b.r. w Leśnictwie Zabrzeg w okolicach Bielska – Białej.

ING Bank Śląski podejmuje wiele inicjatyw na rzecz ograniczenia lub wyeliminowania negatywnych wpływów na środowisko naturalne, które wiążą się z działalnością Banku. Bank stara się, aby zużywane materiały nie stanowiły zagrożenia dla środowiska naturalnego. Dlatego od kilku lat prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu komputerowego, materiałów eksploatacyjnych, sprzętu biurowego i sprzętu bankowego – gwarantuje ich utylizację w wyspecjalizowanej firmie, stwarzając okazję do recyklingu. Stwarza także możliwość zbierania makulatury (ulotki, gazety), która następnie trafia do papierni i zostaje przetworzona. Nośniki informacji, które ulegną zniszczeniu, stają się odpadami wtórnymi, z których można ponownie skorzystać.

ING Bank Śląski już drugi rok z rzędu został uhonorowany tytułem „Firma Bliska Środowisku”.

Wolontariat ING to program społeczny, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. Rodzaj pracy wolontariackiej powinien jednak sprawiać wolontariuszowi satysfakcję i być zgodny z jego predyspozycjami. W pracy wolontariusza można, więc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także swoje hobby, zainteresowania i umiejętności.

Wolontariusz sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat, dodatkowo każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu – gwarantuje to Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego. Można ten czas wykorzystać jednorazowo w ciągu danego dnia lub podzielić na poszczególne godziny. Wolontariuszy ING wciąż przybywa a podejmowane przez nich działania stają się coraz bardziej zróżnicowane.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

ING Bank Śląski
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO