Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Safari z ING

Wolontariusze ING pomogli w organizacji imprezy plenerowej dla podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Safari odbyło się 22 czerwca br., w ZOO Safari w Poddębicach.

Organizacja imprezy była dla nas wielkim wyzwaniem. Opuszczenie ośrodka przez dzieci wymagało bowiem zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa, zastosowania specjalistycznego, przenośnego sprzętu medycznego (ambulans, respiratory, koflatory, bipapy itp) oraz zaangażowania personelu lekarskiego. Udało się, dzięki czemu dzieci mogły doświadczyć kontaktu z przyrodą – powiedział Romuald Chorąży, Dyrektor Centrum Small Business w Łodzi, Wolontariusz ING i koordynator akcji.

Bezpośrednimi adresatami imprezy byli podopieczni Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, ale także ich rodzeństwa oraz dzieci z rodzin osieroconych. W sumie w imprezie udział wzięło blisko 50 dzieci z Łodzi i okolic.

Główny cel Safari to integracja oraz aktywizacja chorych dzieci do wyjścia i poznania rówieśników oraz doświadczenie kontaktu z przyrodą, zwierzętami. Spotkanie umożliwiło również wymianę doświadczeń rodzinom chorych dzieci.

Safari połączone było z piknikiem rodzinnym, w trakcie którego miały miejsce występy artystyczne oraz zabawy i konkursy z nagrodami.

Safari to już 20 Dobry Pomysł zrealizowany w tym roku. Dobre Pomysły to projekty dotowane przez Fundację ING Dzieciom, które zwyciężyły w konkursie wolontariackim dla pracowników banku. Na 2009 rok zaplanowano realizację 35 Dobrych Pomysłów w całej Polsce.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

ING Bank Śląski
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO