Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


ING liderem na rynku kredytów unijnych

ING Bank Śląski jest najbardziej aktywnym bankiem na rynku kredytów unijnych - wynika z najnowszych badań Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową przeprowadzonych w marcu 2009. Udział banku w wartości kredytów finansujących projekty unijne wzrósł do 22% w 2008 roku z 7% w 2007 r.

Drugie i trzecie miejsce na rynku kredytów finansujących projekty unijne zajęły odpowiednio: PKO BP S.A. (lider zeszłorocznego zestawienia) i BRE Bank S.A., posiadające po 17% rynku. Obecnie siedem największych banków udziela 92% wszystkich kredytów unijnych.

„Doświadczenia banków komercyjnych we współfinansowaniu projektów unijnych wskazują na ogromne zapotrzebowanie na kredyty powiązane z dotacjami ze strony przedsiębiorców i innych podmiotów, w tym np. jednostek samorządu terytorialnego oraz przetwórców. Cieszymy się, że nasza oferta spełnia oczekiwania rynku. Naszym klientom pomagamy zapewniając wspólfinansowanie inwestycji, ale również poprzez zapewnienie wysoce specjalistycznego doradztwa, które stanowi o naszym sukcesie”- powiedziała Joanna Sonntag, odpowiedzialna za ofertę unijną w Departamencie Korporacyjnych Produktów Kredytowych w ING Banku Śląskim.

Kredyty unijne są dostępne w ING Banku Śląskim od 2004 roku. Oferta banku jest na bieżąco modyfikowana i przystosowywana do wymagań oraz potrzeb klientów. Jest ona adresowana do klientów korporacyjnych chcących zrealizować swój projekt przy wsparciu z funduszy pomocowych, spełniających kryteria podmiotowe określone w poszczególnych Programach Operacyjnych. Oferta obejmuje:

* profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego programu unijnego (rodzaju dotacji) i w konstrukcji finansowania inwestycji (montaż finansowy),

* wsparcie w zakresie doboru szeregu nowoczesnych produktów bankowych dla podmiotów ubiegających się o dotacje unijne,

* pomoc w rozliczeniu dotacji i inwestycji (rachunek projektowy przeznaczony do przeprowadzania rozliczeń związanych z projektem inwestycyjnym, gwarantuje kontrolę nad przepływem środków z dotacji i umożliwia wygodne rozliczenia).

Kredyty unijne są udostępniane w PLN, EUR oraz USD i udzielane w rachunku kredytowym do momentu wypłaty dotacji w przypadku kredytu pomostowego lub na okres do 10 lat w przypadku kredytu na finansowanie wkładu własnego. Kredyty obrotowe przeznaczone są na sfinansowanie innych kosztów niekwalifikowanych nieinwestycyjnych, np. podatków, opłat celnych, etc.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

ING Bank Śląski
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO