Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Fundacja ING otworzyła kolejną świetlicę internetową

Fundacja ING Dzieciom otworzyła 15 świetlicę internetową dla dzieci. Placówka działa w Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu.

Świetlice internetowe ING to program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, będący czymś więcej niż tylko sposobem na bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Dzięki nim dzieci mogą uzyskać pomoc dydaktyczną w realizacji zadań szkolnych i pozaszkolnych. Poprzez takie przedsięwzięcia Fundacja pomaga wyrównywać szanse startu w zawodowe życie. Świetlice otwarte są w takich godzinach, aby dzieci bez problemu mogły spędzać w nich czas wolny zaraz po zakończeniu zajęć w szkole.

W każdej z kawiarenek przebywa codziennie około 20 młodych internautów, którzy oprócz surfowania po sieci mają także dostęp do innych, ciekawych projektów. Świetlice funkcjonując przy różnych stowarzyszeniach i ośrodkach, realizują w ciągu roku zróżnicowane projekty edukacyjne i wolontarystyczne takie jak: kursy czy warsztaty tematyczne. Opiekunowie starają się także pomagać dzieciom w nauce – w świetlicach obowiązuje zasada „najpierw nauka – potem zabawa”, dlatego przed uruchomieniem komputerów dzieci odrabiają zadania domowe.

Oprócz świetlicy w Zawierciu, Fundacja ING utworzyła już podobne miejsca w Katowicach, Pabianicach, Bielsko-Białej, Olkuszu, Opolu, Poznaniu, Zabrzu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Piekarach Śląskich, Koszalinie i Łysołajach. Fundacja pokrywa koszt remontu i wyposażenia pomieszczenia, w którym mieści się świetlica. W każdej świetlicy znajduje się od 7 do 10 komputerów.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

ING Bank Śląski
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO