Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Bankowość mobilna w ING

ING Bank Śląski udostępnił system bankowości internetowej ING BankOnLine w wersji mobilnej. Wraz z systemem transakcyjnym bank przystosował do przeglądarek telefonów komórkowych także serwis informacyjny. Wersja mobilna jest dostępna pod adresem „lajt.ingbank.pl”.

Ze względu na rosnącą popularność korzystania z internetu przez telefony komórkowe, ING Bank Śląski przygotował specjalną wersję systemu bankowości internetowej ING BankOnLine. Dzięki zastosowaniu minimalnych wymagań odnośnie grafiki oraz elementów formatowania strony, klienci korzystający z urządzeń mobilnych mają teraz łatwiejszy dostęp do rachunków i operacji bankowych.

- Wersja mobilna ING BankOnLine oraz serwisu informacyjnego to kolejny krok w kierunku budowy najbardziej internetowego banku w Polsce – powiedział Roman Jędrkowiak, odpowiedzialny za marketing w ING Banku. – Po zaoferowaniu klientom bezpłatnego internetowego konta Direct nadszedł czas na kolejne udogodnienie. Teraz zlecenie przelewu czy sprawdzenie stanu naszego konta będzie możliwe praktycznie z każdego miejsca i w każdej chwili. Internet się rozwija, a ING Bank Śląski razem z nim.

Mobilna wersja systemu ING jest dostępna dla wszystkich klientów korzystających z autoryzacji kodami SMS i IVR (serwis HaloŚląski). Korzystanie z nowego kanału transakcyjnego nie wymaga dodatkowej aktywacji. Zachowane zostały dotychczasowe zasady logowania – klient korzysta z tego samego identyfikatora użytkownika oraz hasła, jak w przypadku podstawowej wersji systemu internetowego. Bezpieczeństwo wymienianych danych gwarantuje szyfrowanie połączenia protokołem SSL.

W wersji systemu ING BankOnLine przeznaczonej dla urządzeń mobilnych można m.in. sprawdzić dostępne saldo i historię rachunku, listę transakcji oczekujących na księgowanie oraz blokad na rachunku. W systemie udostępniane są także szczegółowe informacje o posiadanych kartach kredytowych. Klient może także zrealizować dowolny przelew, zarówno wcześniej zapisany, jak nigdy wcześniej nie realizowany. W wersji mobilnej systemu można również doładować telefon lub spłacić kartę kredytową.

Wraz z udostępnieniem przez ING Bank Śląski kanału bankowości mobilnej uruchomiony został serwis internetowy Banku przystosowany do przeglądarek telefonów komórkowych. Pod adresem http://lajt.ingbank.pl dostępna jest mobilna wersja serwisu informacyjnego, pozwalająca m.in. w szybki sposób znaleźć najbliższy oddział lub bankomat, sprawdzić aktualny kurs walut czy zapoznać się z aktualną ofertą banku.

Wersja mobilna systemu ING BankOnLine została przygotowana do pracy na większości urządzeń, które pozwalają na dostęp do internetu przy pomocy przeglądarki internetowej.

Dodaj komentarz:

Może zainteresują Cię również artykuły:

    No related posts

ING Bank Śląski
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


LOGO